گیره هیدرولیک

اینسرت استوک

استفاده از اینسرت استوک یا دست دوم این روزها خیلی مطرح میشه .خیلی ها طرفدار اون و خیلیها هم عقیده ای به استفاده از اون ندارند . بسیاری از صنعتگران استفاده از اینسرت دست دوم رو اقتصادی میدونن. ولی

ادامه مطلب...

اینسرت تراشکاری

اصطلاح الماس تراشکاری به یک ابزار برشی تراشکاری اطلاق می شود که برای تراشیدن فلزات سخت بکار برده می شود . الماسها یا اینسرت ها از مخلوط پودر کارباید فلزاتی چون تیتان ؛ مولیبدان ؛وانادیم و ... با کبالت ساخته می شوند .

ادامه مطلب...
گیره هیدرولیک

معرفی گیره های هیدرولیک

در ادامه میخوام چند نمونه گیره هیدرولیک رو برای همکاران جوان در صنعت معرفی کنم البته حتما این مطالب برای افراد با تجربه خسته کننده است . از صنعتگران با تجربه خواهش میکنم اگه این متن رو مطالعه کردند میتونن غلط های اون رو گوش زد کنند .

ادامه مطلب...
مکانیزم گیره هیدرولیک

گیره هیدرولیک چیست ؟

گیره های قالبسازی دو نوع هستند در نوع معمولی حرکت و اعمال فشار به قطعه کار توسط پیچ و مهره تامین می شود از انجا که این میزان فشار در برخی موارد کافی نیست نوع دیگری از گیره کارایی دارد . در گیره هیدرولیک حرکت فک متحرک و اعمال فشار معمولی توسط پیچ و مهره تامین شده و فشار بیشتر به قطعه کار توسط یک مکانیزم هیدرولیک تامین می شود .

ادامه مطلب...

یو درل U-DRILL   چگونه کار می کند؟

در فیلم کوتاه زیر استفاده از یودرل را در دستگاه تراش ملاحظه می فرمایید . در این فیلم کوتاه از یودرل برای سوراخکاری و تراشکاری بطور همزمان استفاده شده است .

ادامه مطلب...

محور C دستگاه تراش CNC

بیس هلدر های مدل VDI  در دو مدل گردان و ثابت ارائه شده اند . که مدل گردان آن به محور C  یا ابزار زنده معروف شده است . جهت مشاوره و اطلاعات تکمیلی با آقای مختاری ( 09127052723 )  تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

بیبی کلت چیست؟

بیبی کلت به کلت فشنگی با دنباله استوانه ای اطلاق می شود کلت فشگی و بیبی کلت عموما برای نگهداری ابزار های ته استوانه مثل فرز انگشتی ، مته ،برقو و .... استفاده می شود بیبی کلت ها با توجه به سایز ابزاری که می توانند بگیرند و قطر دنباله که متناسب با ابزار گیر دستگاه است دسته بندی می شود .

ادامه مطلب...
ابزار تراش

ابزار تراشکاری

به مجموعه ابزارهایی که در یک کارگاه تراشکاری مورد استفاده قرار می گیرد ابزار تراش می گویند اگرچه از نظر بسیاری از متخصصین ، ابزار تراش فقط ابزارهای برشی و هلدر آنهاست اما تمامی ابزارهای مربوط به این کار را می توان ابزار تراش نامید.

 

ادامه مطلب...

هد بورینگ ابزاری جهت تراشیدن داخل یک سوراخ است که با شکلهای متنوع تولید گردیده است اما اساس همه آنها خارج کردن ابزار برشی از مرکز دوران و افزایش قطر محل مورد تراشکاری است .برای سیستم باردهی و یا همان خارج کردن ابزار از مرکز دوران روشهای

ادامه مطلب...